Odżywki białkowe informacje skuteczność efekty dieta

Białko regeneracyjne dla kobiet

W świadomości osób, które rozpoczynają przygodę z treningami i rzeźbieniem masy mięśniowej leży stereotyp, że białko wpływa na rozrost mięśni, zwiększa wagę, masywność i siłę. Dlatego też kobiety nie związane z kulturystyką, a chcące jedynie poprawić swój wygląd, niechętnie sięgają po odżywki białkowe. Czy faktycznie jest się czego obawiać?
Skuteczna i odpowiednio skomponowana odżywka białkowa zadziała dobrze zarówno w organizmie kobiety, jak i mężczyzny. Nieco odmienna oczywiście powinna być dawka oraz moment suplementacji. Jeśli nie zależy nam na rozroście mięśni, a jedynie ich wzmocnieniu i rzeźbie, najlepszym czasem na suplementację białkową będzie moment tuż po treningu.
Aminokwasy zażywane po treningu są zbawienne dla naszych mięśni i przetrenowanego organizmu. Kobiece mięśnie są nieco słabsze od męskich, co wynika głównie z uwarunkować hormonalnych i budowy ciała, dlatego też potrzebują szczególnego wzmocnienia. Odżywka białkowa sprawi, że nasz organizm szybko się zregeneruje, a w mięśniach nie dojdzie do katabolizmu. Białko zbawiennie także wpłynie na stawy, skórę, paznokcie i cały organizm.