Odżywki białkowe informacje skuteczność efekty dieta

Gainer- skuteczna odżywka węglowodanowo- białkowa

Gainery to specyficzne odżywki, które w swoim składzie mają bardzo dużą zawartość białka oraz węglowodanów. Bardzo często na ich zażywanie decydują się sportowcy, kulturyści, amatorzy sportów siłowych, miłośnicy siłowni itp. Dlaczego? Ponieważ zażywanie ich połączone z bardzo intensywnymi treningami (wysiłkiem) skutkuje tym, iż dany osobnik zyskuje rozbudowaną i wyrzeźbioną masę mięśniową.
Ich znaczącym profitem jest również to, że gainery posiadają substancje, które nie pozwalają, by tłuszcz odkładał i magazynował się w organizmie. Można więc je śmiało nazwać aktywatorami przemiany materii. Inną zaletą jest możliwość spożywania tych suplementów przez osoby szczupłe, mające małą masę mięśniową, które chcą zwyczajnie przytyć. Jest to więc produkt przeznaczony dla szerokiego grona konsumentów.
Jaki skład?
Prócz wcześniej wspomnianych węglowodanów i białek, gainery zawierają mikro i makroelementy, witaminy oraz inne substancje, które wspomagają działanie odżywek. To idealne uzupełnienie diety dla osób aktywnych i chcących uzyskać właściwą masę mięśniową.