Odżywki białkowe informacje skuteczność efekty dieta

Odżywki białkowe dla sportowców

Białko stanowi bardzo ważny składnik diety osób pragnących zbudować masę mięśniową. Dostarczanie białka pożywieniu wymaga przygotowywania odpowiednich posiłków i jedzenia ich kilka razy dziennie. Sposobem na uzupełnienie tej diety jest stosowanie suplementów białkowych.
Aminokwasy budują mięśnie
Odżywki białkowe oparte są niejednokrotnie na białku serwatkowym. Zapewnia ono znakomity zestaw aminokwasów, które budują mięśnie i pobudzają procesy anaboliczne. Ważne, aby odżywka dostarczała nam nie tylko prostych protein, ale też tych złożonych. Ich wolniejszy czas wchłaniania umożliwia stały dopływ aminokwasów do komórek mięśniowych, a to stymuluje ich wzrost i hamuje proces rozpadu.
Dla kogo odżywki?
Odzywki białkowe nie zastąpią nam odpowiednio dobranej diety i nie dadzą żadnego efektu bez intensywnych i regularnych ćwiczeń. Suplementy znakomicie zastępują posiłek w momencie, gdy nie możemy go przygotować, ponieważ jesteśmy zajęci w pracy, mamy napięty grafik lub jesteśmy w podróży. Każda porcja odżywki to skoncentrowana dawka aminokwasów.