Odżywki białkowe informacje skuteczność efekty dieta

Odżywka węglowodanowo- białkowo z mieszanką „6-Carb”

Odżywki wzbogacone formułą „6-Carb”, czyli szybko i wolniej trawionych makroelementów. Podstawowe makroelementy tegoż systemu: mąka owsiana (jest bogata w cenny błonnik pokarmowy zawierający liczne witaminy i minerały), Vitargo (opatentowana przez Szwedów skrobia jęczmienna; ma działalność absorpcyjną do organizmu; sprzyja lepszemu wchłanianiu), Maltodekstryna (przyczynia się do równomiernego przemieszczenia się glukozy do krwi z cząsteczek polimeru), dekstroza (to cukier prosty, który daje ogromną dawkę energii).
Tego typu odżywki dla kulturystów składają się z serwatki proteinowej, która jest znana z błyskawicznego działania. Jest ona produktem szczególnie ważnym i przydatnym przed rozpoczęciem treningu/ wysiłku, jak i zaraz po jego zakończeniu.
Warto też wspomnieć, iż systematycznie odżywianie skutkuje, iż substancje bogate w proteiny (wolno trawiące się) wytwarzają aminokwasy, które przedostają się do krwi mniej więcej od 4 do 6 godzin. Dlatego też szybko wchłaniające się proteiny są tak ważne, dla efektywnego treningu.