Odżywki białkowe informacje skuteczność efekty dieta

Białko i jego rola

Białko pełni istotną rolę w diecie osób uprawiających sporty siłowe. Przede wszystkim jest ono budulcem tkanki mięśniowej, co stanowi cel każdego, kto rozpoczyna trening na masę. Białko znajduje się w wielu produktach, a w diecie na masę stawiamy na te najbogatsze w budulec tkanki.
Dieta na masę
Bardzo popularnym produktem, który wykorzystywany jest do przygotowywania posiłków w diecie na masę, jest mięso z kurczaka. Filet można przyrządzić na wiele sposobów, więc jest chętnie wybierany. Ponadto dobrze łączy się z ryżem czy makaronem, które stanowią cenne źródło węglowodanów, będących kolejnym niezbędnym składnikiem, jaki dostarczamy organizmowi podczas diety na masę.
Białko w suplementach
Nie zawsze mamy czas na przygotowanie sobie sześciu posiłków bogatych w białko i węglowodany. Dobrym rozwiązaniem jest więc suplementacja, dzięki której nasz organizm otrzyma odpowiednie ilości cennych elementów. Białko znajdziemy w typowych odzywkach opartych m.in. na białku serwatkowym, ale też w gainerach, będących połączeniem węglowodanowo-białkowym.